Wznowienie produkcji w fabryce Massey Ferguson w Beauvais

Massey Ferguson, światowa marka AGCO (NYSE:AGCO), ogłosiła, że wdrożyła wzmocnione środki w zakresie ochrony zdrowia i procesów produkcyjnych w celu bezpiecznego i zrównoważonego wznowienia produkcji w zakładzie Beauvais we Francji w dniu 27 kwietnia.

Działalność produkcyjna została wstrzymana 17 marca.

Od początku kryzysu Massey Ferguson stawia czoła zagrożeniu wywołanym koronawirusem, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim zespołom, dealerom i klientom, utrzymując jednocześnie stałą obsługę dealerów i klientów poprzez wspieranie naszych rolników i ochronę zapasów żywności w obecnych czasach niepewności, oraz by pomagać naszej społeczności w inicjatywach takich jak darowizny w postaci maseczek, rękawiczek, kombinezonów i osłon twarzy wydrukowanych w 3D w celu wsparcia naszych lokalnych bohaterów, czyli personelu opieki zdrowotnej.

Od lutego zarząd AGCO i Massey Ferguson podjął środki, takie jak wprowadzenie pracy zdalnej (jeśli taka forma pozwala na prowadzenie działań) lub środki ochronne, które wykraczają poza zalecenia organów opieki zdrowotnej, gdy istnieje konieczność przebywania pracowników na terenie firmy, jak w przypadku naszego magazynu dystrybucji części w Ennery (Francja).

„Wznawiając produkcję w naszym zakładzie Beauvais dziś, czyli 27 kwietnia, nie będziemy narażać na szwank zdrowia naszych pracowników. Uruchomienie produkcji jest absolutnie niezbędne dla utrzymania całego łańcucha działalności, jednak należy je przeprowadzić w optymalnych i zrównoważonych warunkach. Właśnie dlatego wznowienie produkcji stało się możliwe, ponieważ byliśmy w stanie spełnić dwa krytyczne warunki” powiedział Thierry Lhotte, wiceprezes i dyrektor zarządzający Massey Ferguson Europa i Bliski Wschód.

„Po pierwsze musimy być w stanie zagwarantować zdrowie i bezpieczeństwo wszystkim naszym pracownikom poprzez wzmocnione środki zapobiegawcze określone przez zaangażowanie zespołów wewnętrznych, przedstawicieli związków zawodowych i naszych doradców medycznych. Środki te obejmują kontrolę temperatury ciała każdego pracownika, bezpieczną separację społeczną, dostępność masek i innego sprzętu ochronnego/wykrywającego, takiego jak osłony twarzy i żel dezynfekujący, inną organizację pracy, czyszczenie i dezynfekcję miejsca pracy, nie tylko w zakładach produkcyjnych, ale także w biurach. A z drugiej strony, aby dopilnować, że możemy podjąć zrównoważone wznowienie naszej działalności, musimy upewnić się, że wszyscy nasi dostawcy, stojąc przed tymi samymi wyzwaniami, będą w stanie zapewnić potrzebne części i komponenty, aby umożliwić produkcję bez nowych zakłóceń. Nasze zespoły ds. zakupów i gospodarki materiałowej pracują codziennie z pełną energią i dużym zaangażowaniem, aby planować ponowne ożywienie naszej działalności w koordynacji i ścisłym dostosowaniu względem produkcji oraz wszystkich dostawców”, dodaje Lhotte.

„Jestem naprawdę dumny i pewny umiejętności, zaangażowania i kreatywności naszych zespołów, aby wyjść z tego kryzysu. Nasz duch zespołowy i przejrzysty dialog społeczny z naszymi związkami zawodowymi pracowników jest kluczowym atutem w celu zapewnienia elastycznego, bezpiecznego, stopniowego wznowienia naszych działań w Beauvais od dnia 27 kwietnia”, uzupełnia Lhotte.

„Nasi pracownicy AGCO dokładają wszelkich starań, aby wznowić produkcję maszyn, których potrzebują nasi dealerzy i klienci w krytycznych sezonach siewu i zbiorów”, powiedział Torsten Dehner, starszy wiceprezes i dyrektor generalny AGCO Europa i Bliski Wschód. „Zespół Beauvais wykonał ogromny kawał roboty zapewniając odpowiednie warunki zdrowotne i warunki bezpieczeństwa, ale także solidne, pewne, niezawodne i zrównoważone dostawy komponentów od naszych dostawców. Doceniamy ich ciężkie wysiłki i współpracę, aby pomóc rolnikom karmić świat”.

Znajdź dealera