Massey Ferguson MF 6S Serisi konsantre performans ve akıllı çalışma sunuyor!

AGCO'nun dünya çapında bir markası olan Massey Ferguson, gelişmiş kullanıcı deneyimi, bağlanabilirlik ve akıllı tarımdan oluşan 'yeni çağını' 135 ila 180 hp segmentine genişleten yeni MF 6S Serisinin lansmanını duyurmaktan gurur duyar. Yeni, modern neo-retro aile stilini takip etmenin yanı sıra, bu yeni traktörler önemli ölçüde daha yüksek konfor ve kontrol seviyeleri sunuyor.

Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Thierry Lhotte; “Massey Ferguson, ilk 200 hp, dört silindirli traktörle sektör standartlarını belirledi. MF 6S Serisi ile, ilk olarak ödüllü MF 8S'de tanıtılan konfor, kontrol ve bağlantılı teknolojileri bu önemli segmente getirmek için özel olarak tasarlanmış eksiksiz bir paket sunuyoruz” diyor.

Lhotte; “Olağanüstü bir güç-ağırlık oranı ve olağanüstü özellikler sunan bu çok yönlü traktörler, ön yükleyici operasyonları için çeviklik ve rakipsiz özelliklerle birlikte modern çiftçilerin tarla operasyonlarında üstün olmaları gereken performansı sağlıyor” diye ekliyor.

Kompakt, güçlü ve yüksek manevra kabiliyetine sahip bu traktörler, çok yönlü ve üstün özelliklere sahiptir. Boyutlarına göre olağanüstü bir performans sunan bu makineler, hafif ancak son derece güçlüdür ve yüksek Brüt Araç Ağırlıkları ve Brüt Kombine Ağırlıkları ile birlikte sınıfının en iyi güç-ağırlık oranını sunarlar.

Tüm yeni MF 6S Serileri, Essential, Panoramic, Efficient ve Exclusive olmak üzere çeşitli özelliklerde mevcuttur. Çok çeşitli seçeneklerle birlikte bunlar, sahiplerinin traktörlerini ve yatırım seviyelerini kendi özel gereksinimlerine göre uyarlamalarına olanak tanır.

 

Yeni MF 6 S Serisi özellikleri

Model

MF 6S.135

MF 6S.145

MF 6S.155

MF 6S.165

MF 6S.180

Azami güç

135hp

145hp

155hp

165hp

180hp

Azami tork @ 1,500 dev/dak

648Nm

691Nm

745Nm

790Nm

800Nm

Azami EPM’li güç

150hp

160hp

175hp

185hp

200hp

Azami tork @ 1,500 dev/dak’da EPM’li

650Nm

700Nm

750Nm

800Nm

840Nm

Motor

Dört-silindir, 4,9 litre AGCO Power

Şanzıman

Dyna-VT* ya da Dyna-6 Super Eko

Özellikler

Essential, Panoramic, Efficient ya da Exclusive

*Efficient ve Exclusive modellerinde

 

  • Konsantre performans sunan beş adet kompakt, çok yönlü dört silindirli traktör seçeneği.
  • 135 ile 180 hp arasında güç sağlayan güçlü kusursuz motorlar. Hepsi, 15 veya 20 hp arasında, 200hp'ye kadar ekstra güç sağlayan Motor Gücü Yönetimi (EPM) ile donatılmıştır.
  • Operatörler, ilk kez ödüllü MF 8S Serisinde görülen üstün kontrolden yararlanır.
  • Kullanımı kolay yeni Multipad, tek kollu, kapsamlı kontrol sunar.
  • Yeni, daha parlak ve daha net Datatronic 5 dokunmatik ekranlı terminalin kullanımı artık daha da kolay.
  • Yeni Otomatik Mod veya AutoDrive ile yarı powershift 24 x 24 Dyna-6 Super-Eko ya da Dyna-VT Super Eko sürekli değişken şanzıman tüm modeller için en iyi şanzıman seçimidir.
  • 4,75 m'lik dönüş yarıçapı, maksimum manevra kabiliyeti sunar - herhangi bir 200 hp'lik traktörde bulunabilecek en dar dönme dairesi yarı çapıdır.
  • 12.500 kg'a kadar Olağanüstü Brüt Araç Ağırlığı (GVW) ve 44,5 ton Brüt Kombinasyon Ağırlığı.
  • Pratik seçenekler ve yeni MF E-Loader özelliği ile kompakt boyutlar, dar dönüş ve yüksek teknik özelliklerden rakipsiz ön yükleyici performansı.

 

Kompakt, güçlü ve çok yönlü

MF 6S Serisinde 135 - 180 hp (EPM ile 150 - 200 hp) arasında değişen beş adet dört silindirli traktör, selefi MF 6700 S Serisi ile aynı olağanüstü performans özelliklerini sunar. Selefi gibi, yeni MF 6S Serisi de daha büyük bir altı silindirli traktörün gücünü ve torkunu sunarken, daha küçük bir traktörün diğer tüm avantajlarını da sunar.

 

Üstün kabin konforu ve kontrolü

MF 6S Serisi ile Massey Ferguson, üstün konfor ve gelişmiş bir kontrol sunuyor. Yeni kliması kabini daha serin tutarken, diğer değişiklikler artık onu daha sessiz (70dBA) bir çalışma alanı haline getiriyor.

Ayrıca, ilk olarak 2021 Yılının Traktörü ödülünü kazanmakla kalmayıp aynı zamanda prestijli Red Dot: Ürün Tasarımı 2021 Ödülü'nü de alan öncü MF 8S amiral gemisinde tanıtılan önemli yeni özellikler, kontroller ve bağlantılı teknolojilere kavuşuyor.

Operatörler yeni, daha konforlu, standart havalı süspansiyonlu koltuktan yararlanır. Gerçek deri döşemeli ve iyileştirilmiş havalandırmalı ısıtmalı koltuk seçeneği, çarpmaların şiddetine otomatik olarak tepki veren yanal denge süspansiyonu DDS (Dinamik Amortisör Sistemi) ile donatılmıştır.

Exclusive ve Efficient versiyonları için ayrıca koltuğa bağlı ve her şeyi kontrol edebilen yeni bir kolçak vardır ve operatörlerin motoru, şanzımanı, hidrolikleri, askı sistemini ve PTO'yu ve ayrıca radyo ve telefon anahtarlarını kontrol etmesini sağlar.

Opsiyonel mekanik veya aktif mekanik kabin süspansiyonunun yanı sıra süspansiyonlu ön aks seçeneği de konforu daha da artırır.

Ön yükleyici ile çalışan operatörler, taşıma işi için görüşü büyük ölçüde iyileştiren ve kaldırma aralığı boyunca yükün net bir görünümünü sağlayan Visio tavan seçeneğini memnuniyetle karşılayacaktır.

 

Kapsamlı tek kollu kontrol

Tüm ana traktör işlevleri, tek bir yeni Multipad, ISOBUS uyumlu kontrolörden çalıştırılır. Bu kullanımı kolay kol, yeni bir askı kontrol anahtarı, seyir ayarları, sürüş modu ön ayarları ve MF Guide aktivasyonunu içerir. Ayrıca iki elektrikli spool valfi kontrol etmek için bir mikro joystick'e de sahiptir.

Başka bir benzersiz çok işlevli joystick seçeneği, isteğe bağlı ön yükleyicinin veya ön askının basit ve rahat kontrolünü sağlar. Bu sadece spool valfleri çalıştırmakla kalmaz, aynı zamanda operatörlerin yön değiştirmesini ve traktör hızını kontrol etmesini de sağlar.

 

Dokunmatik ekran işlemleri

Modern Datatronic 5 terminalinde yapılan önemli değişiklikler, yalnızca işlevselliği artırmakla kalmaz, aynı zamanda kullanımı da kolaylaştırır. Daha parlak, yeni 9” dokunmatik ekranın parlama önleyici yüzeyi ile yeni kısayol tuşlarına kolay erişim sağlar.

Tablet tarzı çalışması ile operatörlerin hızlı ve kolay bir şekilde ayarlara erişmesini ve değiştirmesini sağlar. Sadece traktör fonksiyonlarını değil, aynı zamanda hızlı kurulumlu 'Go Mode' fonksiyonu ile MF Guide dahil tüm MF Teknolojilerini, MF Section ve MF Rate Kontrol ve MF Task Doc verilerini yönetir.

Exclusive ve Efficient versiyonları için yeni olan yeni bir seçenek ise, radyo, cep telefonu ve medya araçlarının Datatronic 5 ekranı üzerinden çalıştırılmasını sağlamasıdır.

Ayrıca, yükleme doğruluğunu, üretkenliği ve güvenliği artırmaya yardımcı olan ve yeni Kova Sallama yeteneğinin kontrolünü ve ayarını sağlayan MF E-Loader seçeneği de yenidir. Bu, operatörlerin ayrı çatal veya kova yüklerini tartmasına ve her öğenin, yükün veya işin toplam ağırlığını kaydetmesine olanak tanır ve bunlar basit bir elektronik tablo olarak aktarılabilir.

Daha fazla çalışma esnekliği için, operatörlerin tüm akıllı tarım işlemlerini ayrı bir ekranda yürütmesini sağlayan güncellenmiş Fieldstar 5 terminal seçeneği de bulunmaktadır.

 

Güçlü motor performansı

Tüm MF 6S traktörler, modele bağlı olarak 15 ila 20 hp arasında bir güç artışı sunan, 135 hp'den 180 hp'ye kadar maksimum güç sağlayan en son teknoloji AGCO Power motorlar tarafından desteklenmektedir. Güç artışı ile birlikte tork da artar – en büyük MF 6S.180'de 40 Nm'ye kadar artış sağlanır.

Massey Ferguson'un ünlü "Hepsi-Bir-Arada" SCR sistemi, motorların zorlu StageV emisyon düzenlemelerini karşılamasını sağlar. Kabinin altına düzgünce yerleştirilmiş bu bakım gerektirmeyen sistemin görüş veya performans üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur.

 

En iyi şanzıman seçimi

Tüm modellerde en iyi şanzıman seçenekleri, Dyna-VT Süper Eko'dan kesintisiz vites değişimini veya AutoDrive özellikli ünlü Massey Ferguson Dyna-6 Süper-Eko, yarı powershift'i içerir. "Kendi Bünyemizde" tasarlanan ve üretilen şanzımanlar - 20 yıldan uzun süredir kendini kanıtlamış ve geliştirilmiş AGCO Power motorlarıyla mükemmel bir uyum sağlayarak pazardaki en etkili ve verimli kombinasyonu üretir.

Her iki şanzıman da direksiyon kolonunun sol tarafında, ayarlanabilir bir hassasiyet kalibrasyonu ile debriyajsız mekik sağlayan benzersiz MF Güç Kontrol kolu ile birlikte gelir. Ayrıca vitesleri yukarı veya aşağı değiştirir ve boş vitesi de seçer.

Dyna-VT sürekli değişken şanzımanlar artık yeni bir Otomatik Mod ile donatılmıştır. Kolçak üzerindeki bir düğme ile kolayca etkinleştirilen otomatik mod, operatörün Multipad kolu veya ayak pedalı ile ileri hızı ayarlamasına olanak tanırken, motor devri yüke ve hıza göre otomatik olarak düzenlenir. El gazı artık daha düşük bir motor devri limiti de belirliyor ve devir asla bu limitin altına düşmez.

Dyna-VT'nin yeni Süper Eko versiyonu, sadece 1.450 dev/dak'da 40 km/s hıza ulaşarak yakıt tüketimini azaltır.

Tarlalarda 20 yılı aşkın bir süredir kendini kanıtlamış Massey Ferguson'un ünlü, yüksek verimli ve güvenilir Dyna-6 Süper Eko 24x24 yarı powershift şanzımanı, düşük 1.500 dev/dak'da 40 km/saat'lik bir azami hıza ulaşır ve yakıt tasarrufu sağlar. Tüm modellerde standart olan AutoDrive, motor yüküne ve devrine göre vitesleri otomatik olarak değiştirir. Operatörler, değişikliklerin yapıldığı motor devrini manuel olarak da ayarlayabilir.

Özel mahsullerde çalışanlar, 1400 m/saat'den 70 m/saate kadar hızlarda hassas kontrol sağlayan Süper Sürüngen seçeneğini memnuniyetle karşılayacaktır.

Tüm MF 6S traktörler, frenlere basıldığında sürüşü de devre dışı bırakan kullanışlı frenle boşa alma işlevini de sağlar.

 

Çeviklik ile güç

Güçlü temeller ve 2,67 m dingil mesafesi üzerine inşa edilen MF 6S Serisinin kompakt boyutları, herhangi bir 200 hp'lik traktörde bulunabilecek en dar, sadece 4,75 m'lik dönüş yarıçapıyla traktörleri yüksek manevra kabiliyetine sahip kılar.

Altı silindirli muadillerinden 400 kg daha hafif olan bu traktörler, güçlü motorlarıyla birleştiğinde, sınıfının en iyi güç-ağırlık oranını sunuyor. Optimum ekonomi ile yüksek performans sunmanın yanı sıra, traktörler toprağı korumaya yardımcı olarak hafifçe üzerine basıyor.

Ayrıca boyutlarına göre son derece güçlüdürler, 12.500 kg'a kadar Brüt Araç Ağırlığına sahip ağır yükleri kaldırabilir ve üstesinden gelebilirler. 44,5 tonluk önemli Brüt Kombinasyon Ağırlığı, ağır yüklü römorkları güvenli ve yasal olarak* çekebilecekleri anlamına gelir. (* ülkelere göre karayolu yasalarına bağlı olarak).

9.600 kg'a kadar arka askı kapasitesi ve güçlü, 110 litre/dak kapalı devre yüke duyarlı hidroliği ile traktörler, geniş bir yelpazedeki geniş, modern ekipmanları kolaylıkla idare eder ve çalıştırır. Daha fazla debi isteyenler için Dyna-6 modellerinde 150 litre/dk seçeneği, Dyna-VT'li traktörler de ise 190 litre/dk seçeneği ile gelir.

Optimum çekiş ve toprak koruması için MF 6S.165 ve MF 6S.180, en yeni Michelin VF650/60R42 arka lastiklerle donatılabilir.

 

Ön yükleyici uzmanı

Hafifliği, harika görünürlüğü, kompakt boyutları, 4,75 m dönüş yarıçapı, Güç Kontrollü sol mekik kolu ve Frenle-Boşa-Alma ile MF 6S Serisi, mükemmel ön yükleyici partneridir. Yükleme performansını daha da iyileştirmek için, 150 litre/dak veya 190 litre/dak hidrolik seçenekler ve operatörlerin yükü kaldırma döngüsü boyunca görmelerini sağlayan Visio Tavan dahil olmak üzere bir dizi çıktı ve konfor artırıcı özellik ile donatılabilirler.

Yeni bir kova "sallama" yeteneği, kovayı veya çatalı doldurmaya ve boşaltmaya yardımcı olmak için otomatik olarak spool valfleri çalıştırır. Daha fazla kolaylaştırma işlemi, Datatronic 5 terminali ile donatılmış traktörler için yeni E-Loader seçeneğidir.

Seçilen MF 6S Serisi modeller, entegre, fabrika montajlı bir yükleyici alt şasisi ve halihazırda takılı bir MF FL Serisi ön yükleyici ile donatılabilir.

Bayi Bul