AGCO i Fundacja Rolnictwa AGCO przeznaczyło ponad 100 tys. dolarów, by wspomóc walkę z COVID-19

Organizacje, do których trafiła pomoc, to m.in. Trussell Trust z Wielkiej Brytanii, Światowy Program Żywnościowy (WFP) z Turcji i Banco de Alimentos de Madrid z Hiszpanii.

BEAUVAIS, Francja, 5 października 2020 r. – Fundacja Rolnictwa AGCO (AGCO Agriculture Foundation, AAF), prywatna organizacja z siedzibą w Liechtensteinie, której celem jest rozwiązanie problemu głodu na świecie dzięki zrównoważonemu rozwojowi rolnictwa, przekazała 90 tys. dolarów trzem organizacjom non-profit, by mogły zająć się problemem głodu i biedy w regionach, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19.

Darowizny, które trafiły do Wielkiej Brytanii, Turcji i Hiszpanii w ramach drugiego etapu programu pomocy w walce z COVID-19, zapoczątkowanego przez AAF, zostaną wykorzystane na zakup i rozdysponowanie racji żywnościowych i artykułów gospodarstwa domowego w społecznościach w Europie i na Bliskim Wschodzie, w których pracują i mieszkają klienci, dealerzy, dostawcy i pracownicy AGCO.

W pierwszej fazie swojego programu pomocowego fundacja AAF wspierała akcję Światowego Programu Żywnościowego ONZ, która opiewała na kwotę 100 tys. dolarów i skupiała się na najbardziej zagrożonych społecznościach w krajach Ameryki Łacińskiej i Afryki. Prosimy o wsparcie kampanii AAF przez dokonanie darowizny na stronie Światowego Programu Żywnościowego w USA lub w aplikacji SharetheMeal, wspierając zespół #AGCOAgricultureFoundation. Fundacja Rolnictwa AGCO podwaja wszystkie wpłaty na powyższą kampanię do wysokości 100 tys. dolarów, by zwiększyć jej zasięg i zebrać dodatkowe fundusze na roczne zapasy żywności dla 342 dzieci, a także wesprzeć działania Światowego Programu Żywnościowego w 83 krajach, co obejmuje m.in. akcje wspierające drobnych rolników.

„Celem Fundacji Rolnictwa AGCO jest wywieranie długookresowego wpływu na społeczności, które są najbardziej zagrożone przez COVID-19 i wymagają stałego wsparcia” – mówi Metti Richenhagen, Dyrektor Zarządzający Fundacji Rolnictwa AGCO. „Jesteśmy dumni, że zapewniamy nie tylko globalne, ale również lokalne finansowanie, by wspierać zasoby i inicjatywy niosące pomoc tym społecznościom w Europie i na Bliskim Wschodzie, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii i niepewności gospodarczej.”

Poniższe organizacje non-profit dokładają wszelkich starań, by wykorzystać darowizny w sposób, który zapewnia odpowiednią reakcję na sytuacje kryzysowe i pozytywnie wpływa na społeczności, którym niesiona jest pomoc.

Trussell Trust przeznaczy darowiznę na program rozwoju banków żywności w Wielkiej Brytanii, tak by dostarczać żywność osobom żyjącym w ubóstwie i odczuwającym negatywne skutki kryzysu. Planowana jest również kampania nawołująca do zmian prowadzących do rozwiązania problemu głodu w Wielkiej Brytanii. Fundusze zostaną wykorzystane do stworzenia awaryjnych magazynów i systemów dystrybucji, by zapewnić szybką dostawę masowo przekazywanych produktów do poszczególnych banków żywności. Na początku pandemii banki żywności wydawały ponad 6250 paczek żywnościowych dziennie, z czego 3 tys. trafiało do dzieci.

W przypadku Światowego Programu Żywnościowego w Turcji darowizna zostanie przeznaczona na niezbędną pomoc dla osób szczególnie zagrożonych, które przebywają na terytorium tego kraju, głównie uchodźców. Fundusze zostaną również wykorzystane na wsparcie Projektu Adaptacji Źródeł Utrzymania („Kuchnie Nadziei”) w czasie pandemii COVID-19, prowadzonego przez WFP w ośmiu prowincjach Turcji: Ankarze, Stambule, Izmirze, Sanliurfie, Adanie, Kilisie, Mardinie i Gaziantepie. Fundusze pokryją koszty zakupu jedzenia, surowców i innych towarów potrzebnych do wsparcia lokalnych jadłodajni, by walczyć ze skutkami pandemii COVID-19 w Turcji. Organizacja będzie wydawała do dwóch posiłków dziennie dla ponad 4 tys. osób w ośmiu miastach.

Banco de Alimentos wykorzysta wsparcie finansowe na zakup jedzenia do banku żywności w Madrycie, transport posiłków i rozdysponowanie ich pomiędzy najbardziej potrzebujące osoby w mieście i na jego obrzeżach, które znacznie ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19. Organizacja zbiera pełnowartościową żywność z supermarketów, a także owoce i warzywa z Mercamadrid, najważniejszego rynku hurtowego w Hiszpanii. Ułatwia również integrację najmniej uprzywilejowanych grup społecznych i prowadzi działania edukacyjne dotyczące marnowania żywności, zdrowej diety i ochrony zdrowia. Obecnie Banco de Alimentos wydaje ponad 190 tys. posiłków dziennie. Trafiają one głównie do dzieci.

„AGCO stale poszukuje najlepszego sposobu na wsparcie społeczności i klientów na obszarach swojej działalności. W tych bezprecedensowych czasach udzielanie takiego wsparcia jest naszym wspólnym obowiązkiem. Musimy stawić czoła skutkom, jakie pandemia wywiera na gospodarkę i środki utrzymania” mówi Torsten Dehner, Senior Vice President and General Manager of AGCO EME. „Głęboko wierzymy, że odporny sektor rolny jest koniecznością, a naszym priorytetem jest zapewnianie dostępu do bezpiecznego, zdrowego i pożywnego jedzenia przez cały okres walki z pandemią COVID-19.

 

AGCO przekazuje środki ochrony indywidualnej i wyposażenie medyczne organizacjom w Europie i na Bliskim Wschodzie

Marka Fendt, która wchodzi w skład AGCO, wykorzystuje drukarki 3D ze swojego zakładu w Asbach-Bäumenheim w Niemczech do produkcji przyłbic, które są następnie przekazywane lekarzom, lokalnym organizacjom pomocowym, stowarzyszeniom zrzeszonym w bawarskim Czerwonym Krzyżu oraz dentystom. Ponadto każdy punkt sprzedaży AGCO w Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Anglii otrzymał 5 przyłbic wyprodukowanych w fabryce Fendt, by zapewnić bezpieczeństwo naszych dealerów oraz społeczności, w których prowadzą działalność.

We Francji AGCO oraz Massey Ferguson odpowiedziały na wezwanie specjalnie utworzonej francuskiej organizacji non-profit Les Visières de l’Espoir (Przyłbice Nadziei), założonej przez 3DNatives, francuską platformę specjalizującą się w druku 3D. W swojej fabryce w Beauvais marka Massey Ferguson wykorzystuje drukarki 3D do produkcji przyłbic, które są przekazywane członkom lokalnej społeczności i pracownikom służby zdrowia na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19, którzy jak prawdziwi bohaterowie ratują ludzkie życie w czasie pandemii. Zespół AGCO z Beauvais wraz z kolegami z GIMA przekazali 10 tys. maseczek chirurgicznych, rękawiczek i kombinezonów z własnych zapasów szpitalowi w Beauvais, by wesprzeć tamtejszy personel medyczny.

W Berganze we Włoszech Centrum Kompetencji Rolniczych AGCO wsparło akcję charytatywną Aiutiamo i nostri medici (Pomóżmy naszym lekarzom), angażując w nią cały personel i związki zawodowe. Udało się zebrać 20 tys. euro. Projekt był promowany przez radę miasta Santorso, by wesprzeć otwarte w miejscowym szpitalu centrum dla pacjentów z koronawirusem z całej prowincji Vicenza. Oprócz zakupu artykułów i sprzętu pierwszej potrzeby, pozwalających zwiększyć liczbę łóżek na oddziale intensywnej terapii, część darowizn przeznaczono na lokale zastępcze dla pracowników służby zdrowia, którzy nie chcieli narażać swoich rodzin i wracać po pracy do domów.

 

O Fundacji Rolnictwa AGCO (AAF)

Fundacja Rolnictwa AGCO (AGCO Agriculture Foundation, AAF), założona przez spółkę AGCO (NYSE: AGCO) w 2018 r., to prywatna organizacja, której misją jest walka z głodem. Fundacja prowadzi programy, których celem jest wsparcie bezpieczeństwa żywności, promocja zrównoważonego rozwoju rolnictwa i budowa infrastruktury rolniczej w marginalizowanych społecznościach rolniczych. AAF ma swoją siedzibę w Vaduz w Liechtensteinie, a jej działania są koordynowane z Duluth w Georgii w Stanach Zjednoczonych. Aby uzyskać dodatkowe informacje, prosimy odwiedzić naszą stronę https://www.agcofoundation.org/

 

O AGCO

Koncern AGCO (NYSE: AGCO) jest światowym liderem w projektowaniu, wytwarzaniu i rozpowszechnianiu rozwiązań mających zastosowanie w rolnictwie. Dostarcza także zaawansowane rozwiązania technologiczne dla rolników na całym świecie, oferując pełną gamę sprzętu rolniczego i związane z nim usługi. Produkty AGCO sprzedawane są pod szyldem pięciu głównych marek – Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® oraz Valtra® – wspieranych przez markę Fuse® dostarczającą rozwiązania dla inteligentnego rolnictwa. Koncern AGCO został założony w 1990 r.; ma siedzibę w Duluth w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych i osiągnął przychody ze sprzedaży netto w wysokości 9 miliardów $ w 2019 r. Aby uzyskać dodatkowe informacje, odwiedź naszą stronę www.AGCOcorp.com. Aktualności, informacje i wydarzenia dotyczące firmy publikujemy też na Twitterze: @AGCOCorp. Bieżące informacje finansowe koncernu można obserwować na Twitterze za pomocą hashtagu #AGCOIR.

Znajdź dealera